مهر 08, 1401

اخبار شامگاهی سیمای آزادی ـ پنجشنبه ۷مهر۱۴۰۱

in مشروح اخبار سیمای آزادی

https://vimeo.com/755311310
مهر 08, 1401

تأکید رئيسی جلاد بر خط قرمز رژیم در سرکوب قیام و مجاهدین

in رژیم آخوندی

https://vimeo.com/755281934
مهر 07, 1401

سوگند که خواهیم‌تان شکست - #مهسا_امینی #اعتصابات_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

in ادبیات - شعر، طنز

شما سواره و کاسکت‌پوش در حصار فایبرگلاس، ساچمه و اشک‌آور ما تنها با کمانهٔ خشمی…
مهر 07, 1401

برای استمرار قیام مردم چه باید کرد؟ - #مهسا_امینی #اعتصابات_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

in موقعیت انقلابی

اعتراضات سراسری مردم وارد سیزدهمین روز خود شد و دستاورد بزرگ آن تاکنون این بود…
مهر 07, 1401

دست توانا - م. شوق - #مهسا_امینی #اعتصابات_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

in ادبیات - شعر، طنز

https://youtu.be/60druW1YdjQ بکن از ریشه‌ای دست توانا گیاه هرزهٔ دیکتاتوری را هلا! شور دموکراسی! بتاران سپاه…
مهر 07, 1401

گلویی رسا برای سرود آزادی - #مهسا_امینی #اعتصابات_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

in موقعیت انقلابی

قانون طلایی و به‌دست آمده از دل ۴دهه نبرد مستمر و نفسگیر با نظام خون…
مهر 07, 1401

ایران در آتش قیامی خاموش ناپذیر - #مهسا_امینی #اعتصابات_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

in موقعیت انقلابی

قتل مهسا امینی در روز ۲۵شهریور ۱۴۰۱ جرقه‌ای شد بر انبار باروت خشم مردم و…
مهر 07, 1401

«بهانه» یا «نشانه»؟ - #مهسا_امینی #اعتصابات_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

in سخن روز

سردمداران رژیم و دستگاه تبلیغاتی شیخان، در مواجهه با قیام و برای تخطئه آن، این…
مهر 07, 1401

سرکوب‌شدگان دیروز؛ فاتحان امروز - #مهسا_امینی #اعتصابات_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

in موقعیت انقلابی

خانم مریم رجوی در سخنرانی خود در گردهمایی ارلزکورت لندن به تاریخ ۲۸خرداد ۷۵ خطاب…
مهر 07, 1401

اتحاد ملت در برابر نظام ولایت - #مهسا_امینی #اعتصابات_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

in موقعیت انقلابی

قیام سراسری در شهرهای میهن از تهران تا قشم و چابهار و از کلان‌شهرها تا…
مهر 07, 1401

سنگر «کف خیابان»، تضمین استمرار قیام - #مهسا_امینی #اعتصابات_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

in موقعیت انقلابی

طی ۱۲روز گذشته تحولی در ایران‌زمین رقم خورد که عبور قاطع از یک کمیت به…
مهر 07, 1401

نگاهی به تظاهرات ۵مهر ۱۳۶۰ در آینهٔ امروز - #مهسا_امینی #اعتصابات_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

in موقعیت انقلابی

شعار «مرگ بر خامنه‌ای» یا «مرگ بر اصل ولایت فقیه»، یکی از شعارهایی است که…
مهر 07, 1401

بوی خوش شورش و خیزش ارمغان مهر امسال - #مهسا_امینی #اعتصابات_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

in مقالات شما

هنوز که هنوز است مهرماه با خود برایم بوی دفترهای ۶۰ برگ و صد برگ…
مهر 07, 1401

تداوم قیام؛ ریزشها و شکافها - #مهسا_امینی #اعتصابات_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

in سخن روز

در سالروز حماسهٔ فراموشی‌ناپذیر و فروزان ۵مهر ۱۳۶۰ هستیم؛ گویی آن گردهای جوان بی‌ترس و…

پیام به تظاهرات هموطنان و یاران مقاومت در بلژیک
هموطنان عزیز اشرف‌نشان‌ها و یاران شورشگر
به همه شما درود که در برابر مهیب‌ترین هیولای تروریسم در دنیای معاصر قد علم کرده‌اید و سیاست مماشات با این قدرت شیطانی را به‌ رسوایی کشیده‌اید.
‌نزدیک به سه ماه است که شما بازگرداندن دیپلومات تروریست بمب‌گذار به‌ نزد سرکردگانش را متوقف کرده‌اید. شما راه را بر آخوندها بسته‌اید که می‌خواستند با این قانون، ستاد فرماندهی تروریسم خود را در قلب اروپا برپا کنند. شما با کارزار فشرده خود در ۱۶کشور جهان، کل سیاست مماشات غرب را به چالش کشیده‌اید.
خوشا مقاومت شما که مهم‌ترین نیروی آنتی در تروریست جهان امروز است.
می‌خواستند پنهانی و توطئه‌گرانه دیپلمات ـ تروریست رژیم را از زندان بلژیک به‌ مقر جنایت و ترور در وزارت بدنام در تهران برگردانند، اما شما پرده‌ها را کنار زدید، تاریک‌خانه‌ها را واژگون کردید و دسیسه آن‌ها را رسوا کردید.
این نبردی ادامه‌دار است. نبرد در برابر دیکتاتوری تروریستی و فاشیسم دینی که نه فقط علیه مردم ایران، بلکه تهدیدی برای منطقه و جهان است.
امروز آخوندها با گسترش سرکوب زنان، آشکارا به جنگ با جامعه ایران برخاسته‌اند. قتل‌ وحشیانه مهسا امینی، دختر جوان و مظلوم کرد توسط آدم‌کشان نیروی انتظامی، که همه را به‌خشم آورده است، بخشی از همین جنگ و سرکوب وحشیانه است. آن‌ها خواستند روحیه مردم ما را در‌هم بشکنند و جنبش اعتراضی را متوقف کنند، اما ایستادگی زنان و جوانان جنگ‌آور در سنندج و سقز و تهران نشان داد که مردم ایران ساکت نمی‌نشینند و سرنگونی این رژیم پلید را اراده کرده‌اند.
جنایتکاران باید بدانند که از این خون‌ها که هر روز از پیکر مردم ایران می‌ریزد، سرانجام سیلابی برخواهد خاست و به کار رژیم آخوندها پایان خواهد داد.
دوستان!
در مقابل این معاهده شرم‌آور با رژیم آخوندی،‌ شما چنان توفانی از اعتراض و افشاگری برپا کردید، که حامیان آن از نظر اخلاقی سرافکنده و از نظر سیاسی و اجتماعی به‌سختی در تنگنا قرار گرفتند.
در نتیجه دادگاه استیناف بروکسل اعلام کرد که تا رسیدگی محتوایی به این موضوع، دولت بلژیک نباید دیپلمات تروریست بمب‌گذار را به ایران بفرستد.
آخوندها و کسانی که با آن‌ها در حال زد و بند بودند، بسیار عجله داشتند که هرچه زودتر سرکرده تروریسم رژیم در اروپا را به‌زیر قبای آخوندها برگردانند. اما کارزار شما شرایطی را فراهم کرد که دادگاه، ممنوعیت برگرداندن دیپلمات تروریست بمب‌گذار را تا آخر شهریور تمدید کرد.
محکومیت گسترده علیه معاهده بلژیک با رژیم
حقیقت این است که مقابله با استرداد دیپلمات ـ تروریست رژیم، در کانون یک کارزار گسترده جهانی است که هم راه تروریسم رژیم و دیپلماسی گروگان‌گیری را سد می‌کند، هم سیاست مماشات با فاشیسم دینی را از تأثیر می‌اندازد و هم مانع آن می‌شود که رژیم از راه تروریسم و باج‌گیری اوضاع وخیم سیاسی خود را استتار کند.
در مورد تصمیم دولت بلژیک، از روز اول مسعود رجوی اعلام کرد: «این اهانت به‌‌ وجدان و شعور بشریت معاصر به‌ویژه مردم ایران است که دیپلمات تروریست وزارت اطلاعات فاشیسم دینی، محکومیت خود را نزد کسانی بگذراند که او را به‌همین ماموریت فرستاده‌اند! از بازی با دادگستری و عدالت در بلژیک باید ممانعت شود».
بسیاری از نمایندگان مردم بلژیک با آن به‌ مخالفت برخاستند، بسیاری از شخصیت‌های سیاسی و حقوق‌دانان بزرگ این معاهده را محکوم کردند و در تازه‌ترین موضع‌گیری‌ها
۲۱ نخست‌وزیر و وزیر سابق اروپایی اعلام کردند: «تجربه ما نشان می‌دهد که آزادی اسدی به هر بهانه‌یی تنها به اقدامات تروریستی تهران در اروپا دامن می‌زند و امنیت اروپا و شهروندان اروپایی را به‌خطر می‌اندازد».
آری چنان که از قبل گفته بودیم: این، یک گام به جلو و صدگام به عقب است.
این غیرقابل توجیه است که جنایتکارانی که قصد داشتند گردهم‌آیی مقاومت ایران را منفجر کنند و بزرگترین حادثه تروریستی در اروپا را به ‌اجرا دربیاورند، با چنین معاهده ناموجهی مورد لطف و دلجویی قرار بگیرند.
چنان که اخیراً‌ ۶۸حقوقدان و کارشناس حقوق‌بشر سرشناس بلژیکی و بین‌المللی در بیانیه‌یی گفتند: فرستادن اسدی به‌ ایران «مصونیت بیشتری را برای رژیمی به ‌ارمغان می‌آورد که درگیر تروریسم و جنایت علیه بشریت است»
مبادله اسدی به معنی مصونیت بیشتر برای رژیم است
از یاد نبریم که تروریسم و دیپلماسی گروگان‌گیری، به‌خودی خود برای رژیم کارآیی ندارد، بلکه این کوتاه‌آمدن دولت‌های غرب است که آن را به‌ ابزار پیشبرد سیاست‌های جنایتکارانه رژیم تبدیل کرده که عملاً مشوق رژیم برای استمرار گروگان‌گیری است.
آن‌ها از موازین حکومت قانون کوتاه می‌آیند. رأی دادگاه‌های خود را زیر پا می‌گذارند. به ‌دمکراسی پشت پا می‌زنند تا در ازای آن به ‌منافع تجاری و سیاسی برسند. و از جمله راه دستیابی به برجام را باز کنند.
آن‌ها بخشی از بهای این معامله را از جان و زندگی اتباع غربی مقیم ایران می‌پردازند. زیرا با این معاهده ننگین هرکدام از آن‌ها را گروگان بالقوه رژیم می‌کنند. اما بخش اعظم بها را از حقوق‌بشر و آزادی و مقاومت ایران می‌پردازند.
افزایش دوبرابری اعدام‌ها
وقتی که درست پس از روی کار آمدن رئیسی، جلاد ۶۷ با دولت او مذاکره می‌کنند و وقتی که می‌خواهند یک مهره به ‌دام افتاده رژیم را به‌ او کادو کنند، در عمل دست آخوندها را باز می‌کنند تا تروریسم را در خارج کشور و اعدام‌ها را در داخل کشور افزایش بدهد. آخوندها امسال تعداد اعدام‌ها را نسبت به سال گذشته، دو برابر بیشتر کرده‌اند.
شورای ملی مقاومت بر اساس اسناد به‌دست آمده از قضاییه رژیم، فاش کرد که درحال حاضر نزدیک به ۵۲۰۰زندانی زیر حکم اعدام یا قصاص هستند.
اما نه افزایش اعدام‌ها و احکام وحشیانه قطع دست زندانیان و نه تشدید فعالیت‌های تروریستی و نه انواع دسیسه‌‌ها علیه مجاهدین، نمی‌تواند رژیم را از باتلاق سرنگونی خارج کند.
سیل خروشان اعتراض‌ها از جانب اقشار گوناگون مردم، حکومت آخوندها را هر روز می‌لرزاند.
بله این رژیم خونریز باید حساب تمام جنایت‌ها و خونریزی‌هایش را پس بدهد.
این واقعیت که رژیم به‌رغم نیاز وافرش به لغو تحریم، نتوانسته است در دو سال گذشته به توافق جدیدی در مورد برجام دست پیدا کند، شاخص ضعف و درماندگی رژیم است.
دولت رئیسی جلاد، که طرح خامنه‌ای برای مهار اوضاع خطیر رژیم بود، حالا به‌ نماد شکست رژیم تبدیل شده است.
شعار مرگ بر رئیسی، شعار فراگیر جنبش اعتراضی مردم ایران شده، خشم و بیزاری عمومی نسبت به او کل رژیم را به وحشت انداخته است. و خامنه‌ای در یکی از خطیرترین دوران‌های حکومت‌اش هیچ راه‌حلی ندارد.
به آخوندهای تروریست امتیاز ندهید
خواست ما از دولت بلژیک روشن است:‌ معاهده تبادل زندانیان، نباید شامل تروریست‌های رژیم بشود.
مقاومت ایران به جامعه جهانی هشدار می‌دهد که از هرگونه امتیاز دادن به‌آخوندها خودداری کنند. این خنجر زدن به مردم ایران و قرار گرفتن در کنار یک رژیم در حال سقوط است.
ما آن‌ها را فرا می‌خوانیم که سفارت‌خانه‌های رژیم را که مراکز هدایت تروریسم رژیم است، تعطیل کنند. جاسوسان و عوامل وزارت اطلاعات و نیروی تروریستی قدس را که اغلب آن‌ها برای سرویس‌های امنیتی غرب شناخته‌شده‌ هستند، اخراج کنند.
تمامیت وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران را در لیست گروه‌های تروریستی قرار دهند.
روابط خود با فاشیسم دینی را به‌توقف اعدام‌ها و خودداری از سرکوب معترضان و قیام‌کنندگان مشروط کنند و رژیم آخوندی، بانکدار مرکزی تروریسم را به‌عنوان تهدید صلح و امنیت جهان مشمول ماده ۴۱ فصل هفتم منشور ملل متحد کنند.
اجلاس آتی مجمع عمومی ملل متحد را به اقدام فوری درباره جنایات رژیم آخوندی علیه زنان به‌خصوص جنایات و کشتار روزانه گشت ارشاد آخوندی فرا می‌خوانم.
یاران مقاومت!
برای کارزارهای پی درپی علیه رژیم آخوندی با تمام قوا به‌پیش بروید.
پیروز باشید.
 

خانم مریم رجوی: حسین خون خدا، خون جاری دوران در رگ‌های قیام‌کنندگان…

سخنرانی در مراسم عاشورای حسینی مجاهدین! و شورشگرانی که دادخواهی خون پیامبر جاودان آزادی را در این دوران در برانداختن رژیم یزیدی حاکم یافته‌اید! عاشورا سرخ‌فام‌ترین روز تاریخ بشر و کربلا سرخ‌ترین سرزمین جهان، امروز…

مسعود رجوی: دست و پا زدن وزیر خارجه جلادان و تهدیدهای جنایتکارانهٔ…

مسعود رجوی -۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ دست و پا زدن وزیر خارجه جلادان و تهدیدهای جنایتکارانهٔ رژیم آخوندی قبل از هر چیز اعلام شکست و درماندگی در برابر خون شعله‌ور مجاهدین سرموضع است دولت سوئد باید…

قیام از دیدگاه #مسعود_رجوی - #قیام_آبان۹۸ #قيام_تا_پیروزی #من_شورشی_هستم #

«هدف از کتاب و میزان، هدف از تبیین، ایدئولوژی و ترازو و شاخصهایش، برانگیختن توده‌های مردم است، به جانب قسط؛ مگر شما نمی‌گویید جامعه بی‌طبقه توحیدی؟ قسط یعنی ماورای عدالت، به هر کس به اندازهٔ…

سخنان خانم #مریم_رجوی در کنفرانس حسابرسی از رژیم آخوندی به‌خاطر نسل کشی،…

مریم رجوی: مقاومت ایران با پشتوانه اجتماعی، ‏صلاحیت ایجاد تغییر دمکراتیک در ایران را دارد روز دوشنبه ۲۷دی (۱۷ژانویه) یک کنفرانس با حضور شخصیت‌های بین‌المللی برگزار شد. در این کنفرانس، آقایان گای ورهوفستاد، نخست وزیر…

#مریم_رجوی راهگشای مسیر تحقق برابری جنسیتی در #ایران_آزاد

۳۰مهر سالگرد اعلام انتخاب خانم مریم رجوی به عنوان رئیس جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاکمیت به مردم پس از سرنگونی رژیم ملایان در ایران می باشد. انتخاب او آغاز کارزار…

۳۰دی یک روز بزرگ در تاریخچه آزادی - #مسعود_رجوی

۳۰دی یک روز بزرگ در تاریخچه آزادی۳۰ دی سالروز آزادی آخرین زندانیان سیاسی از زندانهای دیکتاتوری شاه در سال۱۳۵۷https://youtu.be/S16_zrvJGaE

بازدید خانم مریم رجوی از یادواره شهیدان مقاومت ایران - مرداد ۱۴۰۱

یادوارهٔ شهیدان ادای احترام به ۱۲۰هزار شهیدان آزادی و مقاومت ایران ما مشعل را به دوش می‌کشیم شورشگران پیروزی می‌سازندhttps://twitter.com/Maryam_Rajavi_P/status/1559276651967660033?s=20&t=zN8Oj7Jup9IL-A-QJ_5nvw

سخنرانی خانم مریم رجوی در عید فطر در مسجد فاطمه زهرا (ع)…

به پایداری‌کنندگان در روزه و مبارزه بزرگ در برابر استبداد دینی درود! هموطنان عزیز، دلیران کانون‌های شورشی، مجاهدان آزادی مردم ایران! به‌مناسبت فرا رسیدن عید فطر، به همه شما و به همه مسلمانان تبریک می‌گویم.…

#مسعود_رجوی: انقلاب دمکراتیک نوین در ایران پیروز می‌شود - #مهسا_امینی #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

https://youtu.be/kfqfnop4-yk مسعود رجوی: اکنون به خامنه‌ای خلیفهٔ پابه‌گور ارتجاع که دو سال نان قتل‌عام کرونا را خورد باید گفت: خدا همان خدای ۵۷ و درهم کوبندهٔ رژیم شاه است که اکنون دستش از آستین خلق…

مسعود رجوی: سنندج و سقز نباید تنها بمانند، از ایستادگی زنان و…

مسعود رجوی: سنندج و سقز نباید تنها بمانند. از ایستادگی زنان و جوانان جنگاور در سنندج باید درس گرفت. جوانان شورشگر در شهرهای دیگر به یاری برمی‌خیزند. رژیم باید حساب یکایک خون‌ریزی‌ها و جنایت‌هایش را…

خانم مریم رجوی: هزارخانی سرفراز شد و به‌ اوج رسید و الگویی…

مریم رجوی: هزارخانی سرفراز شد و به‌ اوج رسید و الگویی شد برای روشنفکران و نویسندگان و اهل فرهنگ و هنر ایران دوستان عزیز، اعضای محترم شورای ملی مقاومت، خواهران و برادران! از حضور همه…

مسعود رجوی مسئول شورای ملی مقاومت: با درود به مصدق کبیر و…

https://youtu.be/96SIN62ZZywبا درود به مصدق کبیر و یاران پایدار مقاومت و رفقا و هم‌سنگران شورا در آغاز چهل و دومین سال حیات تنها جایگزین دمکراتیک و مستقل و با تهنیت به رئیس‌جمهور برگزیده برای دوران انتقال…

کنفرانس بین‌المللی ۸مارس - روز جهانی زن (قسمت اول) – سخنرانی مریم…

کنفرانس بین‌المللی ۸مارس – روز جهانی زن با حضور رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت خانم مریم رجوی ارتباط اشرف۳ با ۱۵۰۰نقطه در ۳۴کشور مریم رجوی: روز جهانی زن امسال برای زن ایرانی حامل یک تعهد است: می‌توان…

پیام خانم #مریم_رجوی به‌مناسبت میلاد مسیح

مریم رجوی: مسیح، پیام قطعی پیروزی قیام علیه آزادی‌کشی و بی‌عدالتی است سلام بر پیامبر بزرگ خدا، عیسی مسیح «خورشید‌ِ عدالت» محرومان و سرکوب‌شدگان و ستاره راهنمای قیام‌کنندگان و شورشگران برای آزادی و سلام بر…

مسعود رجوی: گنده‌گویی مضحک خلیفهٔ جاهلیت و ارتجاع دربارهٔ «جریان واپس‌گرا و…

مسعود رجوی - ۶اردیبهشت۱۴۰۱ گنده‌گویی مضحک خلیفه جاهلیت و ارتجاع درباره «جریان واپس‌گرا و ضدانقلابی» در دانشگاه خامنه‌ای در جمع دستچین شدهٔ به‌اصطلاح دانشگاهی کودتای سیاه ضدفرهنگی سال۵۹ در دانشگاه را «هویتی بخشی به دانشگاه»…

مسعود رجوی: به دشمن باید درسی جانانه داد، پادا #بلوچ - برپا…

مسعود رجوی- ۱۱دی۱۴۰۰ با درود به هموطنان و دلاوران بلوچ که در جنوب زاهدان در منطقه کورین به‌ویژه شورو زیر ضرب توپخانهٔ دشمن ضدبشر ایستاده‌اند. اکنون زمان برخاستن و کمک و حمایت شورشگران و جوانان…

مسعود رجوی: سراشیب سقوط و سرنگونی سلطنت دینی

مسعود رجوی - ۱۲مرداد ۱۴۰۰تنفیذ و منصوب کردن جلاد به‌عنوان رئیس‌جمهورتوسط خلیفهٔ ارتجاعنقطهٔ عطف و تغییر ریل در قطار ولایت سراشیب سقوط و سرنگونی سلطنت دینی

گزیده‌یی از سخنرانی خانم مریم رجوی در اجلاس شورای ملی مقاومت ایران

دوره یک‌ساله پس از اجلاس قبلی شورا تا اجلاس حاضر با گسترش جبهه‌های رزم و تلاش مقاومت و ارتقای فعالیت‌ها و موضع تنها جایگزین دمکراتیک برجسته می‌شود. در دوره یک‌ساله ۳۰خرداد ۱۴۰۰ تا ۳۰خرداد ۱۴۰۱…

بازخوانی سرنوشت انقلاب در پیامهای رهبر مقاومت به‌مناسبت سالگرد انقلاب ضدسلطنتی مردم…

بازخوانی سرنوشت انقلاب در پیامهای رهبر مقاومت به‌مناسبت سالگرد انقلاب ضدسلطنتی مردم ایران – ۲۲بهمن ۱۳۶۵ - #مسعود_رجوی بازخوانی سرنوشت انقلاب در پیامهای رهبر مقاومت به‌مناسبت سالگرد انقلاب ضدسلطنتی مردم ایران – ۲۲بهمن ۱۳۶۵ اگر…

آموزش برای نسل جوان (شماره هفدهم) - مسعود رجوی، سوم دیماه ۱۳۸۵

https://youtu.be/ZfxRo0MRHtUنخستین قطعنامه شورای امنیت ملل متحد (۱۷۳۷) در مورد تلاش‌های رژیم برای به دست آوردن سلاح اتمی مسعود رجوی-سوم دیماه ۱۳۸۵ آخوندهای دیوصفت سرانجام پس از ۱۵سال که از نخستین افشاگری مقاومت ایران به‌مناسبت ۳۰خرداد…

آموزش برای نسل جوان (شماره۱۴) – مسعود رجوی ۴ اردیبهشت ۱۳۷۷

خمینی در بهمن ۶۷ بعد از یک سال کتاب سلمان رشدی را علم کرد و ۴۰روز بعد هم جانشین خود منتظری را عزل کرد این بعد از زهر آتش‌بس و قتل‌عام زندانیان بود مسعود رجوی-۴…

سخنرانی خانم مریم رجوی در گردهمایی مجاهدین با حضور مایک پنس، چهل‌وهشتمین…

مریم رجوی: مقاومت ایران، راه‌حل آزادی و دمکراسی است آقای معاون رئیس‌جمهور، خانم پنس عزیز! به اشرف۳ خانه مقاومت ایران خوش آمدید. من می‌خواهم با خاطره‌یی از اشرف نخستین شروع کنم: در حملات روزهای ۶…

محمدرضا شجریان استاد برجسته آواز و موسیقی اصیل ایران درگذشت - تسلیت…

محمدرضا شجریان، استاد برجسته آواز و موسیقی اصیل ایران، پس از مبارزه‌یی طولانی با بیماری سرطان درگذشت و متأسفانه ایران یکی از بزرگترین هنرمندان خود را از دست داد. هر چند که آثار و کارنامه…